Agile Coach Academy

Zostań międzynarodowym

dyplomowanym Agile Coachem
  • Chcesz dowiedzieć się czym jest Agnostic Agile?
  • Chcesz być gotowy na wprowadzanie
    przełomowych zmian w organizacji?
Dołącz do Agile Coach Academy.
Będziesz zdobywać wiedzę
od samego Arie van Bennekum (współtwórcy
Agile Manifesto).
start Akademii:
styczeń 2023 r.
czas trwania:
4 zjazdy
zajęcia:
online
Zapisz się!

O akademii

O akademii

Akademia powstała dla osób, które czują, że Agile to ich droga, chcą się rozwinąć i stać się prawdziwymi Agile Coachami. Podczas 4 zjazdów zrozumieją nie tylko koncepcję Agile, poznają wiele metodyk i praktyk, ale również będą potrafili je wykorzystywać. Ponadto skupimy się na rozwijaniu umiejętności facylitacyjnych i coachingowych, które są niezbędne, aby pomóc zespołom i osobom indywidualnym w zmianie sposobu pracy, komunikacji i współpracy.

Pomysłodawcą Akademii jest Arie van Bennekum, współtwórca Agile Manifesto. We współpracy Ariego z Mindstream oddajemy w Państwa ręce program dopracowany tak, aby przygotować Uczestników do pełnienia roli profesjonalnego i certyfikowanego Agile Coacha. Akademia powstała dla osób, które czują, że Agile to ich droga, chcą się rozwinąć i stać się prawdziwymi Agile Coachami. Podczas 4 zjazdów zrozumieją nie tylko koncepcję Agile, poznają wiele metodyk i praktyk, ale również będą potrafili je wykorzystywać. Ponadto skupimy się na rozwijaniu umiejętności facylitacyjnych i coachingowych, które są niezbędne, aby pomóc zespołom i osobom indywidualnym w zmianie sposobu pracy, komunikacji i współpracy.

Dowiedz się więcej

Zawartość
AKADEMII

Zawartość
AKADEMII

01___4 zjazdy

02___4 moduły

03___Zadania domowe

04___Nauka z ekspertami

05___Egzamin IFAAI Certified Agile Coach

Zapisz się!

Dla kogo

Scrum Masterzy
Agile Coache
Product Ownerzy
Osoby z podstawową
wiedzą na temat Agile

planujące zostać
Agile Coachem
W trakcie trwania Akademii nauczysz się, jak skutecznie przeprowadzać transformację
w organizacji,
jak postępować by ludzie cenili i pozytywnie odbierali pomoc Agile Coacha.

Ścieżka
Agile coach
academy

Zakres
merytoryczny


Przed projektem
spotkanie indywidualne
oraz ocena Uczestnika
według 8 kompetencji ITAM

Spotkanie w języku angielskim.

Coraz więcej organizacji rozpoczyna transformacje Agile, który promuje inny sposób podejścia do organizacji, pracy zespołowej i przywództwa.

Zrozumienie Agile jako więcej niż jednej metodyki jest niezbędne do osiągnięcia korzyści płynących z Agile. Dlatego też niniejsze szkolenie ma tzw. podejście agnostyczne. Poruszone zostanie pełne spektrum Agile. Od podstawowej pracy w zespole do dostarczania wartości korporacyjnej na MVP zarówno w świecie IT jak i poza nim kończąc.

To szkolenie jest niezbędne dla osób, które działają w domenie Agile i szukają kolejnego poziomu wydajności własnej i/lub zespołów, którymi się opiekują. Pomoże pokonać przeszkody i poprawi zdolność dostarczania produktów.

Spotkanie w języku angielskim

Agile coachowie muszą nauczyć się i przećwiczyć jak projektować oraz prowadzić wysokiej jakości sesje. Zbyt często Agiliści facylitują, nie rozumiejąc umiejętności i kompetencji potrzebnych do facylitacji. Prowadzenie transformacji Agile wymaga specyficznych kompetencji facylitacyjnych oraz opracowania nowych modeli przywództwa opartego na współpracy.

Kompetencje te zostały zidentyfikowane i opisane przez IAF - Międzynarodowe Stowarzyszenie Facylitatorów. Arie van Bennekum, jeden z autorów Manifestu Agile i wczesny zwolennik kompetencji facylitacyjnych IAF, łączył obie dziedziny - Agile i facylitację - przez ponad 2 dekady. Teraz udało się to połączyć w naszym programie.

To dwudniowe, praktyczne szkolenie zostało zaprojektowane specjalnie dla doświadczonych Agilistów, którzy chcą rozwijać i ćwiczyć swoje kompetencje przywódcze i facylitacyjne. Uczestnicy mają szansę przećwiczyć jak prowadzić rytuały Agile, uzyskać natychmiastową informację zwrotną, zastanowić się nad dynamiką grupy i rozwinąć swoje podstawowe kompetencje facylitacyjne. Po szkoleniu uczestnicy mogą opcjonalnie kontynuować naukę w celu uzyskania certyfikatu CPF - Certified Professional Facilitator (certyfikat wydawany przez International Association of Facilitators).

Spotkanie w języku angielskim.

Podczas zajęć zapoznanasz się z teoretycznymi koncepcjami coachingu, takimi jak pokonywanie oporu, radzenie sobie z konfliktami itp. Nabędziesz umiejętność posługiwania się koncepcjami coachingu i podstawami psychologii Ćwiczenia, które zostaną przeprowadzone pomogą zaznajomić się z nową wiedzą, pomogą w zrozumieniu, jak radzić sobie z oporem i jak pracować nad rozwiązaniami z ludźmi w trakcie zmiany.

Spotkanie w języku angielskim.

Transformacje i usprawnienia Agile, poprawa na (pierwszym lub kolejnym) poziomie Agile w Twojej firmie dzięki Integrated Agile Transformation Model (IATM).

Dowiesz się, jak można przejść na następny poziom, z poziomu, w którym jesteś.
Jak bardzo jesteś zwinny?
Jak zwinna jest Twoja organizacja?

Czy stosujesz Agile i walczysz o realne korzyści dla biznesu?. Czy próbujesz, ale nie jesteś w stanie przejść do prawdziwej dostawy end-to-end? Czy chcesz pracować w sposób zwinny, ale biznes się z tym nie zgadza?

Agile sam w sobie jest łatwy do zastosowania, tak przynajmniej się wydaje. Wciąż jednak tak wiele osób i organizacji walczy o realne korzyści, o realne dostarczenie end-to-end realnych wymagań produkcyjnych, o lepsze wartości biznesowe, o wcześniejsze dostarczenie projektu produktu. Jaka jest tego przyczyna i jak można to osiągnąć? Między innymi te właśnie tematy będę omawiane podczas zajęć.

5 spotkań online

Coaching będzie oparty na Twojej pracy, zaległościach coachingowych i nowych informacjach mających wpływ na sytuację.

Możesz liczyć na wsparcie i porady profesjonalistów.

Termin ustalany indywidualnie z uczestnikiem.

Prowadzący

Arie
van Bennekum
Natasia
Mc Mahon
Anna
Syrek-Kosowska
Kinga
Matysiak

"You are the Architect of your Own Life"

Arie jest pragmatykiem, który swój pragmatyzm lokuje w strukturze, dyscyplinie i zdrowym rozsądku. Nie boi się wchodzić na nieprzetarte ścieżki i podejmować ryzyko. Robił to od swoich pierwszych dni w służbie zdrowia, później w siłach zbrojnych i robi to do dziś. To doprowadziło do jego szczególnej pozycji jako współautora Manifestu Agile. W trakcie swoich lat spędzonych w Agile Arie stał się ekspertem w dziedzinie transformacji biznesu w kierunku Agile na podstawie celów strategicznych i powiązania tego z bardzo konkretnymi celami. Skupia się na dostarczaniu wartości, zwiększaniu efektywności i tworzeniu wsparcia wśród interesariuszy, poprzez jasność ról i łańcucha opartego na modelu biznesowym i pakietach roboczych.

Podstawą do tego jest własność intelektualna IATM. Arie mocno wierzy w przywództwo oparte na wzorowym zachowaniu i z tej perspektywy nieustannie pracuje nad stworzeniem/wzmocnieniem kultury Agile (zorientowanej na klienta). Ponadto, w ramach kultury, zwraca uwagę na ciągły rozwój specjalistów i organizacji, optymalną wydajność opartą na dzieleniu się wiedzą i informacją zwrotną oraz jasny podział zadań i ról, w celu zapewnienia optymalnej wartości dla klientów. Oprócz praktycznego doradztwa w zakresie transformacji Agile, Arie jest rozchwytywanym mówcą na międzynarodowych kongresach, prowadzi sesje uświadamiające dla klientów oraz wykłady na uniwersytetach.

Arie wprowadza rozpowszechnianie kultury i sposobu pracy Agile w strategiczne obszary zainteresowania. W każdym procesie Agile na pierwszy plan wysuwa się doskonalenie i łączenie, a także tworzenie kultury wydajności i rozwoju. Jasność strategiczna przejawia się w przekładaniu strategii na konkretne procesy robocze. Przestrzeń inwestycyjną uzyskuje się poprzez skuteczniejsze, wydajniejsze i bardziej zorientowane na klienta dostarczanie usług. Pracował z wieloma firmami z różnych dziedzin, w tym handlu detalicznego, sektora energetycznego, rządu regionalnego i krajowego, branży technologicznej, Fintech i wielu innych.

Arie ma ponad 30-letnie doświadczenie we wdrażaniu Agile / Lean, a także w innych dziedzinach. Jego najnowsze osiągnięcia w dziedzinie ICT to innowacyjne projekty, obejmujące optymalizację procesów biznesowych całkowicie splecionych w Agile/Lean, tworzących wartość.

Senior Executive, Agile Practitioner i Agile Coach, a do tego certyfikowana księgowa z MBA.

Natasia jest ekspertem od ciężkich zadań, potrafi pomagać organizacjom iść do przodu. Rozumie, jak łączyć odpowiedzialność na bardzo wysokim szczeblu z innowacyjnością i pomaganiem organizacji w rozwoju.

Oprócz głębokiego zrozumienia, jak prowadzić dużą firmę, jest w stanie poradzić sobie w dzisiejszym świecie Agile. Opracowała model Agile Business Continuity, która pomaga organizacjom przetrwać w dzisiejszej dynamice w sposób, który zapewnia przegląd, wgląd i możliwości.

Była zaangażowana w świat edukacji, pracując na uniwersytecie w Johannesburgu, pomagając studentom w ich drodze poprzez dostarczanie głębokiego doświadczenia i doskonałych wskazówek.

Natasia jest znana ze swoich umiejętności społecznych i handlowych oraz głębokiego zrozumienia obowiązków na wyższym szczeblu kierowniczym. Umiejętności te i empatia pomagają jej w nawiązywaniu kontaktów, co otwiera drogę do rozwoju jednostek i zespołów.

Była Dyrektorem i Regionalnym Liderem Infrastruktury. Stworzyła centrum doskonałości w zakresie odpowiadania na propozycje, koncentrując się na głównych bankach i korporacjach z wykorzystaniem praktyk Agile. Natasia kierowała również zespołami i współpracowała z Brytyjską Izbą Handlową przy tworzeniu praktyk infrastrukturalnych Agile i wpłynęła na rząd RPA, który przyjął te praktyki. Przez lata była również w zarządzie jednej z największych firm w RPA z ogromną odpowiedzialnością finansową.

Psycholog Biznesu od ponad 20 lat współtworzący sukcesy liderów, pracowników, zespołów i firm polskich i międzynarodowych koncernów jako Executive Coach, Manager projektów HR, Szkoleniowiec. Ekspert w obszarze oceny i rozwoju potencjału liderskiego w procesach Zarządzania Talentami. Executive Coach, Dyplomowany Superwizor Coachingu – pierwsza Polka akredytowana przez Coaching Supervision Academy (UK) (acc. EMCC, ICF app.), posiada certyfikacje i akredytacje: ICC, Zen Coaching.

Należy do globalnego zespołu Coachów czołowej firmy konsultingowej The Center for Creative Leadership (Global TOP5 Leadership Education).

Autorka polskiej adaptacji Modelu Pełnego Spektrum Superwizji w Coachingu (FSM, CSA) oraz Modelu SFERA (SPACE).

Honorowy VP The International Society for Coaching Psychology. Współtwórca, Kierownik merytoryczny i Superwizor studiów podyplomowych: Akademii Profesjonalnego Coachingu , Business Development- coaching, konsulting, mentoring oraz Master Coaching – zaawansowane narzędzia coachingowe (Akademia WSB) oraz Forum Coachingu i Superwizji. Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu HRD (m.in. Personel i Zarządzanie, Wiedza i Praktyka) oraz współautorka naukowych książek o coachingu, członek rady programowej wydawnictw: Coaching Review, Coaching Psychology International.

Ekspert z zakresu psychologii w mediach m.in.: Coaching, Polskie Radio, Sens, Twój Styl, Twój Biznes, Puls Biznesu, TVN24, onet.pl i wielu innych.

Ceniony wykładowca i prelegent wielu uczelni wyższych polskich i zagranicznych m.in. City University (UK), Akademii L. Koźmińskiego, Akademii WSB, Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Współtwórca programów i wykładowca w ramach Executive MBA.

Licencjonowany konsultant narzędzi: CPA (Bioss International) – badanie zdolności podejmowania decyzji w niepewności i rosnącej złożoności biznesu, Extended DISC, MTQ-48 – Kwestionariusz Odporności Psychicznej, QPQ-32- Kwestionariusz Osobowości Zawodowej SHL, Mind Sonar, PRISM Brain Mapping, Badanie potencjału Cubiks, Thomas Test Inteligencji Emocjonalnej, ISI – Styl Wywierania Wpływu. Konsultant SFA (Podejścia skoncentrowanego na Rozwiązaniach).

Partner Zarządzający ASK Expert (Bioss International Network).

Motto życiowe:

„Poznanie innych to inteligencja;
poznanie siebie to prawdziwa mądrość. Opanowanie innych to siła;
opanowanie samego siebie to prawdziwa moc.”
Lao Tzu

Praktyk biznesu, współzałożycielka firmy szkoleniowej Mindstream Sp. z o.o., prowadzącej szeroką gamę certyfikowanych szkoleń z zakresu zarządzania projektami i procesami. Jej doświadczenie w biznesie wywodzi się z pracy na stanowisku kierownika projektu oraz Kierownika Działu Zarządzania Projektami. Wprowadzała nowe tematy na rynek szkoleniowy, prowadziła szkolenia i marketing dla tematów już istniejących. Prowadziła i nadzorowała projekty w IT, marketingu i edukacji.

Jest wykwalifikowanym trenerem z wieloletnim doświadczeniem, z którego przeszkoliła ponad 4 500 osób. Specjalizuje się w szkoleniach i wykładach z zakresu zarządzania projektami i kompetencjami menedżerskimi. Posiada akredytację w zakresie PRINCE2, AgilePM, Zarządzania Zmianą, Zarządzania Wartością oraz Management 3.0.

Wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu zarządzania projektami oraz MBA w Collegium Da Vinci (Poznań), Wyższej Szkole Administracji i Biznesu (Gdynia), Uniwersytecie Zielonogórskim, Wyższej Szkole Handlowej (Wrocław) oraz Uczelni Łazarskiego (Warszawa).

Jej obszar specjalizacji obejmuje:

  • Zarządzanie projektami zgodnie z przyjętymi na świecie praktykami,
  • Zwinne zarządzanie organizacją,
  • Management 3.0,
  • Komunikacja i praca zespołowa,
  • Zarządzanie zmianą,
  • Psychologia w biznesie.

Certyfikaty

Dyplom
ukończenia Akademii

Warunki
zaliczenia
Akademii

80%
uczestnictwa
Wykonanie
100%
zadań domowych
Zaliczenie
egzaminu IFAAI

Cena

Zapisz się

  • koszt wynosi 8 900 zł netto
  • w cenie są zawarte
    – niezbędne materiały dydaktyczne
    – konsultacje z trenerem
  • otrzymujesz gratis Shadow Coaching
    – o wartości 3 000 zł netto
Zapisz się OFERTA DLA FIRM - wycena indywidualna
wycena indywidualna

Najczęściej
zadawane
pytania
(Q&A)

Warto by posiadać podstawową wiedzę na temat Agile oraz doświadczenie w pracy zwinnej. Przydatny może okazać się zdany egzamin AgilePM Foundation lub Scrum Master.

"Agnostic, w kontekście technologii informacyjnej (IT), odnosi się do czegoś, co jest uogólnione tak, że jest interoperacyjne pomiędzy różnymi systemami. Termin ten może odnosić się nie tylko do oprogramowania i sprzętu, ale także do procesów lub praktyk biznesowych".

W niemal identyczny sposób, to co chcemy przekazać przez termin "Agnostic Agile" to: Zwinność, która jest adaptacyjna w ramach danego systemu w zależności od kontekstu i nie jest z konieczności receptą na żaden konkretny framework lub metodę.

Jest to spotkanie online, które trwa maksymalnie 1 godzinę. Przed rozpoczęciem Akademii dotyczy Twojej wiedzy, Twojego doświadczenia zawodowego. Na zakończenie podsumujemy Twój udział, omówimy jak zdobyte umiejętności wykorzystasz w codziennej pracy. Porozmawiamy na temat 8 kompetencji, jakie powinien posiadać certyfikowany Agile Coach.

Integrated Agile Transformation Model©.

Weź udział w akademii