Nasze symulacje biznesowe i gry szkoleniowe:

Symulacje biznesowe  

Dlaczego warto korzystać z symulacji biznesowych 

Symulacje biznesowe to doskonała metoda pozwalająca wypróbować umiejętności, sprawdzić wiedzę i przetestować narzędzia w bezpiecznym środowisku. Częstym problemem po szkoleniach, jest poczucie zdobycia ogromu wiedzy, który może być nawet przytłaczający. Wielu ma obawy przed wdrażaniem „nowego” w życie. Obawa przed błędami i porażką bywa na tyle silna, że ogrom nowych umiejętności nigdy nie zostaje wykorzystany. A gdyby tak można było poćwiczyć bez ryzyka zrujnowania firmy? Doskonałą możliwością ku temu są właśnie gry biznesowe. Warto organizować je jako uzupełnienie szkolenia. Zespół może wtedy, niczym na poligonie, wypróbować wszystko, czego się właśnie nauczył. Dzięki temu uczestnicy symulacji biznesowej po pierwsze utrwalą wiedzę, a po drugie będą bardziej skorzy do wdrożenia nowych narzędzi w swojej pracy.

Jak działają symulacje biznesowe 

Symulacje i gry biznesowe opierają się na bardzo ważnym mechanizmie, jakim jest immersja, czyli proces zanurzania się. W tym wypadku zanurzania się w świecie symulującym jakąś rzeczywistość. Dzięki temu uczestnicy symulacji są w stanie wejść w świat gry i zachowywać się w nim naturalnie, ucząc się nowych rzeczy, próbować i popełniać błędy bez ponoszenia rzeczywistej odpowiedzialności. Zapraszamy do świata zabawy, która niesie ze sobą ogrom wiedzy i doświadczeń w symulowanym, bezpiecznym świecie.

Symulacje biznesowe w Mindstream 

Naszym partnerem jest międzynarodowa firma GamingWorks

Dzięki bezpośredniej współpracy z twórcami symulacji, w naszej ofercie znajdują się gry „Szyte na miarę”. Jesteśmy w stanie stworzyć symulację odpowiadającą na konkretne potrzeby każdej organizacji.

Na co dzień współpracujemy z twórcą symulacji i gier – Markiem Janigaczem. Polecamy artykuł Marka Czy symulacje biznesowe są odrealnione”, gdzie szczegółowo opisał czym są symulacje, jaki jest ich cel i jak najlepiej je wykorzystywać przy wprowadzaniu zmian w zespołach i organizacjach.