Gry szkoleniowe 

Dlaczego warto korzystać z gier szkoleniowych 

Gry biznesowe to doskonała metoda pozwalająca wypróbować umiejętności, sprawdzić wiedzę i przetestować narzędzia w bezpiecznym środowisku. Częstym problemem po szkoleniach, jest poczucie zdobycia ogromu wiedzy, który może być nawet przytłaczający. Wielu ma obawy przed wdrażaniem „nowego” w życie. Obawa przed błędami i porażką bywa na tyle silna, że ogrom nowych umiejętności nigdy nie zostaje wykorzystany. A gdyby tak można było poćwiczyć bez ryzyka zrujnowania firmy? Doskonałą możliwością ku temu są właśnie gry biznesowe. Warto organizować je jako uzupełnienie szkolenia. Zespół może wtedy, niczym na poligonie, wypróbować wszystko, czego się właśnie nauczył. Dzięki temu uczestnicy gry biznesowej po pierwsze utrwalą wiedzę, a po drugie będą bardziej skorzy do wdrożenia nowych narzędzi w swojej pracy.

Jak działają gry szkoleniowe 

Symulacje i gry biznesowe opierają się na bardzo ważnym mechanizmie, jakim jest immersja, czyli proces zanurzania się. W tym wypadku zanurzania się w świecie symulującym jakąś rzeczywistość. Dzięki temu uczestnicy symulacji są w stanie wejść w świat gry i zachowywać się w nim naturalnie, ucząc się nowych rzeczy, próbować i popełniać błędy bez ponoszenia rzeczywistej odpowiedzialności. Zapraszamy do świata zabawy, która niesie ze sobą ogrom wiedzy i doświadczeń w symulowanym, bezpiecznym świecie.

Gry szkoleniowe w Mindstream 

Na co dzień współpracujemy  z polskim twórcą gier szkoleniowych – Markiem Janigaczem. Naszym partnerem jest także  międzynarodową firmą GamingWorks

Dzięki bezpośredniej współpracy z twórcami gier, w naszej ofercie znajdują się gry „Szyte na miarę”. Jesteśmy w stanie stworzyć grę odpowiadającą na konkretne potrzeby każdej  Organizacji.

Polecamy artykuł Marka Janigacza o grach szkoleniowych „Czy symulacje biznesowe są odrealnione”, gdzie szczegółowo opisano czym są gry szkoleniowe, jaki jest ich cel i jak najlepiej je wykorzystywać.