Księgarnia Mindstream

PRINCE2® - Skuteczne zarządzanie projektami

Skuteczne zarządzanie projektami, edycja 2017 przedstawia uniwersalne zasady, procesy, narzędzia i techniki, które umożliwiają zarządzać projektami. Metodyka PRINCE2® przedstawia świat projektów z perspektywy Kierownika Projektu i wpiera go w codziennych działaniach projektowych. PRINCE2® - Skuteczne zarządzanie projektami jest oficjalnym podręcznikiem do metodyki PRINCE2®.
Wersje językowe: polski / angielski

AgilePM® - Agile Project Management
wersja 2.0

Podręcznik AgilePM® - Agile Projekt Management jest oficjalnym podręcznikiem DSDM do najbardziej powszechnej metodyki zwinnej do zarządzania projektami, czyli AgilePM®. Metodyka AgilePM® zakłada realizację projektów w sposób zwinny i przedstawia prowadzenie projektów z perspektywy Kierownika Projektu i Zespołu Projektowego. Podręcznik AgilePN® jest przeznaczony dla obu poziomów AgilePM®, zarówno Foundation jak i Practitioner.
Wersje językowe: polski / angielski

ITIL® Foundation Handbook

Podręcznik jest skróconą instrukcją, której celem jest pomoc w przygotowaniu do egzaminu Foundation. Stanowi on także źródło wiedzy dla menadżerów czy konsultantów. Książka wydana przez AXCELOS zawiera wprowadzenie do cyklu życia usługi ITIL oraz przegląd struktury ITIL. Najnowsze wydanie.
Wersje językowe: angielski 

PMBOK® Guide v.6 and Agile Practice

Podręcznik ten został opracowany i opublikowany przez Project Management Institute. Zbiór wiedzy niezbędnej do efektywnego zarządzania projektami. Autorzy krok po kroku przeprowadzają czytelnika przez proces projektowy i szczegółowo analizują poszczególne zadania.
Wersje językowe: polski / angielski

Management 3.0 - kierowanie zespołami z wykorzystaniem metodyk agile (Z AUTOGRAFEM JURGENA APPELO)

Książka autorstwa Jurgena Appelo pomaga w zrozumieniu reguł rządzących pracą zespołu. Zebrano w niej i usystematyzowano klasyczne idee oraz techniki zarządzania a następnie połączono je z ideą programowania zwinnego. Poruszane w niej zagadnienia powinien poznać każdy, kto dąży do zarządzania doskonałego, które jest nastawione na wyzwolenie kreatywności zespołu i ukierunkowane na osiągnięcie celu.
Wersje językowe: polski / angielski

Zrzut ekranu 2019-10-9 o 17.20.59

Facylitacja - wiedza, umiejętności, sztuka czy magia

Książkę napisał Tony Mann we współpracy z Jolantą Marszewską. Jest zbiorem praktycznych wskazówek, narzędzi i technik. Wyjaśnia czym jest facylitacja i w jaki sposób można wykorzystać ją do rozwiązania problemów na spotkaniach. Autorzy pokazują, że każdy może być facylitatorem. Wystarczy zrozumieć ten proces i dowiedzieć się jak go stosować. Opisane modele, narzędzia i techniki pomogą uatrakcyjnić standardowe spotkania.
Wersje językowe: polski / angielski

GAME THINKING w praktyce

GAME THINKING W PRAKTYCE przeprowadzi cię przez wszystkie etapy tworzenia gry serio – od pierwszego „Eureka!” wykrzykniętego podczas mycia zębów aż do chwili, w której drżącymi z emocji dłońmi zerwiesz folię z finalnego egzemplarza twojego dzieła. Dowiesz się, jak stworzyć draft gry, dlaczego warto przeprowadzać testy i jakie elementy powinna zawiera naprawdę wciągająca fabuła. Ale to nie wszystko – przekonasz się, że elementy filozofii game thinking możesz z powodzeniem wykorzystywać w codziennym życiu i w biznesie – dzięki nim zaczniesz się skuteczniej komunikować, efektywniej zarządzać projektami i myśleć systemowo, a nawet zaplanujesz randkę idealną. Sprawdź, czego możesz nauczyć się od projektantów gier! 40 przydatnych narzędzi, 50 nowych umiejętności, 60 zadań i misji, dodatkowych 1 gra, z której będziesz dumny.
Wersje językowe: polski