GamingWorks – autorzy symulacji biznesowych o własnych produktach

Co o symulacjach biznesowych mówią ich autorzy?

Niejednokrotnie pisaliśmy już o symulacjach biznesowych. Jako wyznawcy łączenia nauki z praktyką, jesteśmy prawdziwymi entuzjastami tej formy nauki. Tym razem przytoczymy tu kilka wniosków opublikowanych w artykule Guru symulacji biznesowych – GamingWork

Czy nauka zdalna jest efektywna?

Wiele firm szkoleniowych zostało zmuszonych do nagłego i szybkiego przeniesienia treści edukacyjnych do sieci. Musiały także dostosować ofertę do nagle zmieniającego się rynku. Jednocześnie, drastycznie wzrosła potrzeba transformacji IT w innych organizacjach. To z kolei wywołało zwiększenie zamówień na systemy i narzędzia pomagające przenieść pracę do “onlajnu”… a więc i firmy dostarczające oprogramowanie musiały zmienić sposób funkcjonowania. Wszystko to wydarzyło się w zaledwie kilka miesięcy. Firmy IT nie tylko musiały zrozumieć, jak działają Agile, ITIL czy DevOps, ale także jak wdrażać to wszystko zdalnie, we współpracy z pracującymi zdalnie innymi zespołami oraz docelowymi użytkownikami oprogramowania. Bez efektywnej nauki online to wszystko nie mogłoby się udać!

Chcesz dowiedzieć się, czym są symulacje biznesowe?

Jak maksymalizować efektywność szkoleń zdalnych?

Na rynku widoczne jest zapotrzebowanie na nowe kompetencje, ale też zupełnie nowe zachowania. Z jednej strony poszukiwane są najlepsze praktyki związane z Agile i innymi metodykami zwinnymi, a z drugiej wymagane są tzw. soft skills. No cóż, jeśli chodzi o przedstawienie najlepszych praktyk, to oczywiście nie stanowi to problemu. Wyzwanie stanowi wcielenie nauki w życie oraz efektywna zmiana formuły komunikacji. 

Te problemy świetnie rozwiązują symulacje biznesowe online (MarsLander i The Phoenix Project). Zespół GamingWorks bardzo szybko zareagował na potrzeby rynku i już po kilku miesiącach zdołał przenieść właśnie te dwa wybrane produkty do środowiska zdalnego. Jako pierwsi w Polsce już od września mamy je w swojej ofercie.

Co charakteryzuje symulacje biznesowe?

  • angażują i bawią;
  • pozwalają na spotkanie wszystkich Interesariuszy w środowisku zdalnym;
  • pozwalają poczuć prawdziwe problemy, które muszą zostać rozwiązane nowymi metodami i testować wiedzę w praktyce;
  • wymagają i ćwiczą efektywną komunikację zdalną;
  • pozwalają na ciągły rozwój, na refleksję i wnioski pomiędzy poszczególnymi rundami;

Jak wygląda symulacja biznesowa online?

Zespół uczestników (graczy) zostaje przeniesionych w świat, w którym wcielają się w role biznesu, IT i innych Ineteresariuszy projektu. Zespół projektuje, wdraża, i  poprawia swój sposób pracy, zmagając się jednocześnie z różnymi obciążeniami i czasami sprzecznymi priorytetami ( jak to w życiu bywa…). Zespół musi podejmować decyzje, priorytetyzować zadania, dostarczyć maksymalną wartość dla biznesu. Dzięki obecności trenera, będą wypełniać te wszystkie obowiązki poznając jednocześnie tajniki efektywnej komunikacji oraz skuteczne metody radzenia sobie z w trudnych sytuacjach.

W oryginalnym tekście opublikowanym przez GamingWorks możecie przeczytać, co na temat symulacji mieli do powiedzenia ich uczestnicy. 

Znajdziecie tam również komentarz CEO Mindstream – Kingi Matysiak.

Pełen tekst dostępny jest TUTAJ

Sprawdź naszą ofertę symulacji biznesowych:

Dodaj komentarz

3 × jeden =